ניהול קשרי קהילה אתיקה
 
 
אחריות תאגידית כללי סביבה קהילה אתיקה ממשל תאגידי


מקור תאריך שם המחבר כותרת תקציר
   19-09-10  צרכנות ירוקה - מחקר חדש של הגארדיאן   המחקר עוסק בהשפעה של שיקולים סביבתיים על התנהגות הצרכנים ונערך בקרב 775 חברים של הפאנל שעורך העיתון בנושא צרכנות. למעלה מ 90% מהנשאלים הביעו דאגה לנושא הזיהום וצריכת היתר. בנוסף, למעלה מ 75% הביעו דאגה מסוימת לגבי כל שלבי שרשרת האספקה. תוצאות המחקר מראות שחברות צריכות לדאוג בנוסף לסביבתיות של מוצריהן גם למחיר, לאיכות ולזמינות. בנוסף, חברות צריכות לשים לב לכך שהן מדווחות על תהליכים סביבתיים ועל התקדמות בהתאם לתכניות יעדים שפירסמו בשקיפות מלאה. 
   02-09-10  University of Cambridge Deal or no deal - summary   סיכום מפגש בארמון סנט ג'יימס: המטרה העיקרית של המפגש היתה להניע מאמץ בינלאומי משותף של קהילת העסקים, למען שינוי האקלים. המשוב על המפגש מבטא הצלחה רבה. במפגש נידונו נושאים שונים ביניהם האם עסקה בינלאומית כזו עדיין רצויה, האם היא עדיין אפשרית, מה ניתן לעשות על מנת להתגבר על מכשולים פוליטיים, מה מטרת העסקה ועוד. 
  ינואר 2010  עברי ורבין על עסקים ו"ירוקים"   מה בדיוק הכוח המניע ארגונים עסקיים, לפעול בנחישות בתחום הסביבה והקיימות? מדי שנה אנו נוכחים כי יותר ויותר חברות בארץ ובעולם, ממצבות עצמן כשחקניות בתחום הירוק, הן ברמה האסטרטגית-מותגית והן ברמת הפעילות והמוצרים. עשית, לא דיווחת, לא עשית! כיוון שבמרבית החברות אין מדובר בפעילות אידיאולוגית בלבד, אלא בפעילות עסקית אשר רווחים בצידה, מן הראוי לשלב את אנשי השיווק ויחסי הציבור מהשלבים הראשוניים של התכנון. 
  1998  United Nations פרוטוקול קיוטו   KYOTO PROTOCOL TO THE UNITED NATIONS FRAMEWORK CONVENTION ON CLIMATE CHANGE 
  דצמבר 2009  עברי ורבין מוניטין ובידול חיובי לעסק הקטן   ההתנהלות העסקית היומיומית של שכבת העסקים הקטנים המהווה את שדרת הכלכלה במיוחד בישראל, היא בעלת משמעות רבה הן מבחינה עסקית והן מבחינה סביבתית. בהרבה מקרים גם פשוט יותר להטמיע שינויים ארגוניים לכיוון הירוק דווקא בארגונים קטנים. נוסף על הרווח הברור לסביבה, פעילות עסקית ירוקה מייצרת גם מספר דיווידנדים ברורים לעסק הקטן 
  מאי 2009  מייקל גייל The Green Factor   מאמר בנושא שיווק ירוק והשפעתו על המותג, והצגת נתוני סקר עדכני בנושא 
  ינואר 2009  אורלי פלג מזרחי ירוק ומשתלם   צרכנים רבים כבר אימצו הרגלים שחוסכים במשאבים ומזהמים פחות את הסביבה, אך כשהם בעבודה הפזרנות עדיין שולטת: האור במשרד נשאר דולק, המחשב עובד כל הלילה וכל מסמך לא נחוץ נשלח להדפסה. גלובס מציע 7 טיפים להתנהגות צרכנית ירוקה בעבודה שגם תחסוך אלפי שקלים לעסק. 
   06-02-11  The Jerusalem Post A challenge and an opportunity in Copenhagen   Israel is involved in a dance of ideas, tirelessly moving from one to the other, but never stopping to decide on the next logical move. These ideas may be understood in the context of Israel's conception of itself as either a developed or a developing country. 
  ינואר 2008  ‫עמית ברכה‬‬ ‫פרקטיקה מעשית של צדק סביבתי‬   ‬‫המאמר מבקש למפות את השלבים השונים הכרוכים ביישומם של‬ ‫עקרונות של צדק סביבתי