ניהול קשרי קהילה אתיקה
 
 

לקוחותינו זוכים בפרסים

עמותת שקיפות בינלאומית: עיריית ראשון לציון זכתה לציון הגבוה ביותר במדד השקיפות הארצי
דו"ח העמותה, שעומד בראשה מבקר המדינה לשעבר מיכה לינדנשטראוס, בדק את נגישות וזמינות המידע באתרי האינטרנט של העיריות בנושאים שונים * מנכ"לית העמותה: "אי פרסום מכרזים ותוצאותיהם מהווה מקור סכנה למקרי שחיתות. רק רשות אחת, ראשון לציון, קיבלה ציון של 80% בפרק זה, וכל שאר הרשויות קיבלו 60% ומטה"
מידי שנה מפרסמת עמותת "שקיפות בינלאומית ישראל" שעומד בראשה מבקר המדינה לשעבר, מיכה לינדנשטראוס מדד השקיפות של העיריות מול הציבור. בשנה שעברה דורגה עיריית ראשון לציון במקום הרביעי מתוך כ-50 רשויות, הפעם זינקה העירייה לצמרת ודורגה במקום הראשון עם 86% בציון הכללי.
המדדים שנבדקו הם אחידים לגבי כל העיריות, וכל נושא העומד לביקורת נבחן על פי קריטריונים אחידים בכל הארץ ובהתאם לכך נקבע הניקוד לכל נושא שנבחן. הדו"ח בדק את נגישות וזמינות המידע באתרי האינטרנט של העיריות בנושאים שונים בשנת 2013. הדירוג נקבע על פי 12 נושאים עיקריים ביניהם: מידע סביבתי, מענקים ותמיכות, ישיבות מועצה, תכנון ובניה וכספים.
עיריית ראשון לציון השיגה את הציון הגבוה ביותר- 79.5 מתוך 101 אפשריות וכאמור 86% בציון הכללי, כאשר היא מקדימה את ירושלים (2), תל אביב (3) וחיפה (4) דוגמאות לבולטות העירייה ניתן ללמוד מפרסום נתוני הדו"ח לפיהם רק שמונה רשויות פרסמו את התקציב לשנת 2012 בפורמט אקסל נגיש, בינהם עיריית ראשון לציון. כך גם רק חמש רשויות פרסמו את נתוני חמשת מקבלי השכר הגבוהים, גם במקרה זה, ראשון לציון היא אחת מהן.
 

להגדלה
 
חזור